Rekabet Avantajının Sonu - Sinpaş GYO
Yükleniyor

Sinpaş GYO Kitapları

Kitaplarımız

Liderlikte Etkili İletişimin Sırları

LİDERLİKTE ETKİLİ İLETİŞİMİN SIRLARI

‘Ekonomi’, ‘pazarlama’, ‘rekabet’, ‘kişisel gelişim’ gibi konularda referans kaynak niteliğine sahip ‘Sinpaş GYO Kitapları’na bir yenisi daha eklendi. Gail T. Fairhurst’un kaleme aldığı ‘Liderlikte Etkili İletişimin Sırları’ işletme iletişimi alanında çerçeveleme uygulamalarını konu ediniyor. Liderler ve yöneticiler için kurumsal çerçevede kullanılabilecek pratik ve etkili iletişim yöntemleri içeren kitap, iletişimde tercih edilen sözcüklerin gücünü gösteriyor.

Gail Fairhurst’e göre, sözcükleri çerçeveleyerek, gerçekliği de biçimlendiriyoruz. Bunu başaranlar, başkalarının ‘anlamı idare edemediği’ yerde, lider olarak yükseliyor. Fairhurst, kuramsal metnini iş, politika, spor, akademi ve sanat çevrelerinden örneklerle zenginleştiriyor ve iletişim çerçevelemesini gündelik bir beceri olarak sunuyor.

Markalar nasıl büyür

MARKALAR NASIL BÜYÜR? 2

Pazarlama dünyasının önde gelen isimlerinden Güney Avustralya Üniversitesi Profesörü Byron Sharp ve Jenni Romanniuk tarafından kaleme alınan ‘Markalar Nasıl Büyür 2’de satın alma davranışlarının temel prensipleri, markanın büyümesi ve geliştirilmiş pazarlama üretkenliği için tutarlı bir yol haritası oluşturan temel prensipler anlatılıyor.

Pazarlama stratejilerini ve uygulamalarını bilimsel kurallarla açıklayan ilk yayın olan, Pazarlama duayeni Dr. Byron Sharp’ın ‘Markalar Nasıl Büyür 2’ kitabı özellikle iki kitleye hitap etmesiyle dikkati çekiyor. Kitap öncelikle “Markalar Nasıl Büyür” ü okuyan ve bazı kilit kavramlar ve bunların nasıl uygulandığıyla ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenlere sesleniyor. Zihinsel ulaşılabilirlik, fiziksel ulaşılabilirlik ve ayırt edici varlıkların nasıl geliştirileceğiyle ilgili alanlar ayrıntılı olarak açıklanıyor.

Markalar Nasıl Büyür 2 kitabı ikinci olarak, büyümekte olan piyasalarda, hizmet, e-ticaret ve lüks sektörlerinde faaliyet gösteren pazarlamacılar için yazıldı. Çin ve Brezilya’dan Türkiye ve Nijerya’ya kadar çok çeşitli ülkeler boyunca finans hizmetleri, telekomünikasyon, fast-food, süpermarket ve moda mağazacılığı, telefon aygıtları ve otomobil sektörlerinden örneklerle bu kategoriler işleniyor.

Markalar Nasıl Büyür

MARKALAR NASIL BÜYÜR?

Pazarlama hakkında her şeyi biliyor olduğumuzu düşünmemize rağmen aslında ne biliyoruz? Akla yakın göründüğü ya da öyle öğretildiği için doğru sandığımız bilgiler, geçerliliğini halen koruyor ya da gerçekten işe yarıyor mu?

“Çalışma alanı olarak pazarlama, aslında o kadar yeni ki; hakkında her şeyi bildiğimizi ya da temel prensiplerini tam olarak anladığımızı iddia etmek bile kibirli davranmak olur.” Bu sözler pazarlama dünyasının bilimsel dâhisi ve duayeni Byron Sharp’a ait.

Reklamcılık ve pazarlama dünyasının klasikleri arasında arasında kısa sürede yerini alan ve pazarlamacıların arasında kısa sürede yerini alan ve pazarlamacıların vazgeçilmez kitaplarından biri olan “Markalar Nasıl Büyür?” şimdiye kadar öğrendiğimiz her şeyi yeniden sorgulamamızı sağlıyor. Sharp, pazarlamacıların geçmiş dönemle kıyaslandığında daha iyi eğitim aldıklarını kabul ediyor. Ancak bu donanım, özgünlüğümüzü ortaya koyabilmemiz, çemberin dışına çıkmayı başarabilmemiz, kısır döngü zincirini kırabilmemiz için yeterli mi?

Reklamcılık ve pazarlama dünyasının klasikleri arasında kısa sürede yerini alan ve pazarlamacıların vazgeçilmez kitaplarından biri olan “Markalar Nasıl Büyür?” şimdiye kadar öğrendiğimiz her şeyi yeniden sorgulamamızı sağlıyor. Sharp, pazarlamacıların geçmiş dönemle kıyaslandığında daha iyi eğitim aldıklarını kabul ediyor. Ancak bu donanım, özgünlüğümüzü ortaya koyabilmemiz, çemberin dışına çıkmayı başarabilmemiz, kısır döngü zincirini kırabilmemiz için yeterli mi?

arasında kısa sürede yerini alan ve pazarlamacıların vazgeçilmez kitaplarından biri olan “Markalar Nasıl Büyür?” şimdiye kadar öğrendiğimiz her şeyi yeniden sorgulamamızı sağlıyor.

Yeni Tüketici

YENİ TÜKETİCİ 

"Bir markanın bugün ne olduğu geçmişte ne olduğundan daha önemlidir" 
"Sadakati beslemek pazarlamacının günden güne daha çok ilgilenmesi gereken bir konudur" 
"Tüm müşteriler irrasyoneldir." 
"Seçeneklerin sayısını arttırmak insanların satın alma eyleminde bulunmasına mani olabilir" 
"Konumlama pazarlama oyununun en önemli parçasıdır" 

Biz bu sihirli sözlerin gün geçtikçe kıymetini yitireceklerini düşünüyoruz. Bunun nedeni tüketicinin karar verme sürecindeki radikal bir değişimle ilgili: Tüketici eskiden marka adı, firmayla yaşadığı deneyimler, şişirilmiş fiyatlar, markanın diğer rakip firmaların mesajlarıyla karşılaştırılan reklam mesajı ya da bir pazarlamacının katalogda ya da raflarda göstermeyi tercih edeceği diğer ürünler gibi kriterlere göre karar verirdi. Geleneksel bilgelik, sözü edilen bu kriterlerin hâlâ insanların seçimlerini büyük ölçüde etkileyebileceğini savunur. 

Fakat bu anlayış değişmeye başlıyor ve biz neredeyse kusursuz bir bilgi çağına doğru ilerliyoruz. Web sitelerini gözden geçirin; akıllı telefonlardan uygulama satın almak, sosyal medya aracılığıyla uzmanlığa ve diğer kaynaklara eşi benzeri görülmemiş bir erişim imkanı... Tüm bunlar, tüketicinin radikal derecede farklı, sosyal olarak yoğun bir bilgi çevresini kullandığı anlamına geliyor. Tüketicilerin eksiksiz bilgilendirilmiş bir uzmanlığa ve çeşitli bilgi hizmetlerine erişmenin keyfini çıkardığı ürünü önceden deneyenlerin görüşlerini anında okuyabildiği bir dünyada, tüketicilerin bir ürün ya da hizmetle ilgili kendilerine yakın deneyimleri öngörmeleri çok daha kolay –ürünler hakkında kesin bir bilgiye ulaşmak artık daha kolay. 

"Kusursuz bilgi" hakkında konuşurken bir ürünün deneyimlenmiş kalitesini ifade ediyoruz. Örneğin, bir restoranda hissettiklerimiz, mutluluk ya da sıkıntı, bir kulaklığın rahatlığı ya da bir kamerayı kullanırken yaşanılan kullanım değeri... Yani "kusursuz bilgi" sadece teknik özelliklere ve bir kameranın güvenilirliğine bağlı değildir, ürüne sahip olmak ve onu gerçekten kullanmakla ilgilidir. Kısaca, çevremizdeki yeni enformasyon ortamı, tüketicilere ürün ya da hizmetlere sahip olurken önem verdikleri tecrübî bilgiye kolaylıkla erişim imkanı tanıyor. 

Bu gelişmenin tüketiciler ve iş dünyası açısından muazzam neticeleri vardır. İlk olarak, tecrübeye dayanan bilgiye güvenmek, ortalama tüketici eğiliminin daha iyi kararlar alması ve manipülasyonlara daha az duyarlı olması anlamına gelir. Aynı durum işletmeler için ise pazarlamanın olağanüstü bir değişim içinde olduğu manasına gelir. Tüketiciler, kusursuz bilgiye daha kolay erişebildiği zaman, bu ürün veya hizmetlere ilişkin kaliteyi öngörmeyi sağlamak için kullanılan markalaşma, sadakat ve konumlama gibi benzer metotların etkisi giderek azalmaktadır. 

Görece bilgiden kesin bilgiye geçiş, her şeyi yeniden değerlendirecek yöneticiler, pazarlamacılar ve stratejistler gerektirir ve bu geçiş, pazarlamayı yeniden düşünmeye (ve pazarlama hakkında konuşmak için yeni bir dile) ihtiyaç yaratır. Bu, bizim müşterilerinizin itimat ettiği kaynaktan beslenen nüfuz karmasını temel alan daha etkili pazarlama kararları için tamamen yeni bir çerçeve (Biz bu çerçeveyi "nüfuz karması" olarak adlandırıyoruz) önermemizin nedenidir. Gerçek şu ki, görecelikten kesinliğe geçiş bazı ürün kategorilerinde yer bulmaya başladı ve bu süreç bazı tüketiciler için diğerlerinden çok daha hızlı yaşanıyor. Bu gelişmeyi kavramak, pazarlamacıların değişimin gerçekleştiği ve gerçekleşmediği yerleri daha iyi anlamasına ve pazarlama stratejilerini, programlarını her bir durumda yerinde kullanmalarına olanak sağlayacak.

Rekabet Avantajının Sonu

 

Sinpaş GYO, ödüllü kitabı ‘Rekabet Avantajının Sonu’ ile iş dünyasına yön veriyor! 

Hayata geçirdiği farklı konseptteki projeleri ile olduğu kadar, 7 yıldır iş dünyasına yönelik yayımladığı kitaplarla da dikkat çeken Sinpaş GYO, bu kez Rita Gunther McGrath’in ‘Rekabet Avantajının Sonu’ adındaki ödüllü kitabını iş dünyasıyla paylaşıyor 

Türkiye’nin ilk temalı konut projelerine imza atarak farklılığını ortaya koyan ve gayrimenkul sektörüne önderlik eden Sinpaş GYO, iş dünyasının nabzını tutmaya devam ediyor. Howard Gardner’ın ‘Geleceği İnşa Edecek 5 Zihin’, Daniel Gilbert’in ‘Mutluluk Üzerine Çeşitlemeler’, Philip Delves Broughton’un ‘Harvard Business School’da Size Ne Öğretirler?’, Philip Kotler’ın ‘Pazarlama 3.0’ ve Ruth Spellman’ın ‘Yeni Liderlik’ isimli kitaplarının ardından Sinpaş GYO, yepyeni bir kitapla iş dünyasıyla buluşuyor. 

Columbia Business School profesörü ve dünya çapında tanınan bir strateji uzmanı olan Rita Gunther McGrath’in, 2013 yılında strateji dalında seçkin başarı ödülü almaya hak kazanan kitabı ‘Rekabet Avantajının Sonu’, günümüzün stratejik gerçeklikleri ve rekabet hakkında nasıl düşünüleceği konusunda yöneticilere önemli ipuçları veriyor. 

Günümüz iş dünyası ve rekabet koşulları içinde bir kaynak kitap olma özelliğini taşıyan ‘Rekabet Avantajının Sonu’, geleneksel stratejik yöntemlerin eksik yönlerini saptayıp stratejiye yeni ve pratik bir yolla yaklaşıyor. Başarılı bir performans için gereken araçların altını çizen eser, geleceğin şirketleri için yerleşik bir rekabet anlayışından ziyade, dinamik bir rekabet avantajı oluşturmak amacıyla esas olan etmenleri belirliyor. 

Kitabın yazarı Rita Gunther McGrath, sürdürülebilir rekabet avantajı kavramının ötesine gitme zamanının geldiğini, kuruluşlar için kazandıran yeni bir yol oluşturmak gerektiğini, bunun da hızlı ve kararlı davranıp fırsatları yakalamaktan geçtiğini savunuyor. McGrath, dünyanın en başarılı şirketlerinden bazılarının, rekabet ve kazanç sağlamak için bu yeni yöntemi kullandığını belirtiyor. Fujifilm, Cognizant Technology Solutions, Infosys, Yahoo! Japonya ve Atmos Enerji gibi dünya devi firmalardan çekici örneklerle dolu, "Rekabet Avantajının Sonu" kitabı, giderek geçici avantaj ile tanımlanan bir ekonomide yeniden başarılı ve karlı büyüme için rehber olarak nitelendiriliyor.

İyi Şirket

Daha iyi bir dünya, daha kârlı şirketler 

Finansal ve sosyal alanları eşzamanlı geliştirebilmenin hassas dengesini kurmaya çalışan iyi niyetli profesyoneller için gerçek bir rehber! 

İyi Şirket! pazarlama ve sosyal inisiyatifin şirketin kapsayıcı hedefleriyle bütünleşebilmesi için ihtiyaç duyulan tavsiyeleri sunan bir el kitabı niteliğinde. Şirket yöneticilerini ve personelini en uygun meseleleri, en iyi ortakları ve potansiyeli en yüksek girişimleri seçmeye hazırlayan sayfalarda, pazarlama ve kurumsal seviyede kampanyalar düzenlemenin haritasını bulacaksınız.

Yeni Liderlik

YENİ LİDERLİK 

Yeni Ekonomide Sürdürülebilir Başarının Temeli 

Günümüzde tüm dünyada iş liderleri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve politik karar alıcılar yeni koşullara nasıl uyarlanabileceklerini araştırıyorlar. Sürdürülebilir başarılı liderliğin yeni yolları aranıyor. Yeni dünya bu konuda sayısız yeni fırsat sunuyor. 

Yazar Ruth Spellman bu kitabında yönetim ve liderlikte yol almak için gereli değişimleri ele alıyor. Yeni, farklı türde bir iş liderliği ihtiyacının altını çiziyor. Bu, toplumun beklenti ve gereksinimlerine yanıt verebilen, çoğu iş liderinin geçmişte dikkate alageldiği meselelerden daha geniş bir yelpazeyi dikkate alabilen, ve kuruluşun tüm düzeylerindeki insanların üstlenebileceği bir liderlik rolünü destekleyen bir anlayıştır. Managers and Leaders Who Can yeni koşullara uyum sağlamak ve onları birer avantaja dönüştürmek için pratik öneriler içeriyor. Her bölüm ilerlemek için gerekli pratik adımlara yönelik kontrol listeleri ve mihenk taşları içeriyor. Aynı şekilde okurun ilgili konularda kendisine ve kendi etki alanına yöneltmesi gereken sorular belirliyor. Kitap gerçek iş yaşamından alınma birçok canlı örnek sunuyor. 

Başlıca şu konular ele alınıyor: 
- Yeni koşullarda değerler ve ahlak 
- Kendinizi ve diğerlerini yönetmek 
- Değişimi ve belirsizliği yönetmek 
- Sosyal paydaşları yönetmek 
- Risk ve işin sürdürülebilirliğinin yönetimi 
- Çevreyi yönetmek 
- İnovasyonu yönetmek 
- Markayı ve itibarı yönetmek 
- Çeşitliliği yönetmek 
Böylece bütünsel bir yaklaşım ortaya çıkıyor.

Pazarlama 3.0

PAZARLAMA 3.0 

Günümüzün müşterileri, ürünleri ve şirketleri seçmesindeki en önemli kararları yaratıcılık, iletişim ve idealizm sayesinde veriyor.

Teknolojiyi çok yoğun kullanan müşteriler artık eski pazarlama yöntemlerinin işe yaramadığını söylüyor. Çünkü şirketler zaten ürün, servis ve kurumsal kültür konusunda yaratıcı olmak ve en iyisini yapmak zorunda. 

Efsanevi pazarlama gurusu Kotler, meslektaşı Hermawan Kartajaya ve Iwan Setiawan ile bir araya gelerek Pazarlama 3.0 ile eski pazarlama kurallarını yıkmaya karar verdi. 

Pazarlama 1.0 Ürün tabanlı 

Pazarlama 2.0 Tüketici tabanlı

Pazarlama 3.0 Bütünsel yakınlaşma ile müşterinin zihnini birden fazla boyutta kuşatma

Yazarın fikir dünyasını, gerçek dünyadan verdiği örneklerle pekiştiren bu kitaptan aldıklarınızla kendi organizasyonunuza uygulamalar aktarabilirsiniz. 

Potansiyel müşteriler daima birbirleriyle ve kendi içlerinde konuşmalar yaparlar. Sizin markanızın da pozitif etkileşimi, bu kişilerin kendi aralarında yaptığı başarılı öneriler ve işbirlikçilerinizin yaklaşımlarından kaynaklanır. 

Küresel iletişimin etkilerini de göreceğiniz bu kitapla, yeni pazarlama kurallarını bir rehberiniz gibi kullanabileceksiniz.

Harward Business School’da Size Ne Öğretirler?

HARWARD BUSINESS SCHOOL’DA SİZE NE ÖĞRETİRLER?

İngiliz Daily Telegraph gazetesinin 31 yaşındaki Paris büro şefi Philip Delves Broughton 2004’te gazeteciliği bırakarak MBA öğrenimini yapmak üzere Harvard Business School’a başvurdu ve kabul edildi. Broughton bu kitapta dünya kapitalizminin mutfağı olarak adlandırılabilecek bu okulda yaşadıklarını anlatıyor.

Ünlü işletme okulunda günlük yaşam nasıl geçiyor? MBA programında hangi dersleri okutuyorlar? Her dersin temel yaklaşımı ne? Profesörler nasıl insanlar? Ya dünyanın dört bir köşesinden gelmiş diğer MBA öğrencileri neler amaçlıyor, nelerin peşine düşüyorlar? Okula konferans vermeye gelen ünlü işadamları neler anlatıyor?

Ve bütün bunların gerçek yaşamla ilişkisi ne? Kapitalizmin mutfağı nasıl çalışıyor ve burada neler pişiriliyor?

Kimi bölümlerini derin derin düşünerek, kimi bölümlerini kahkahalarla okuyacağınız bu kitapta yalnızca Harward Business School’un gerçekliğini tanımakla kalmayacak,aynı zamanda günümüz ekonomisinin ve iş yaşamının en temel meselelerine ilişkin kapsamlı tartışmalar da bulacaksınız ve 2008 finansal kriziyle başlayan küresel ekonomik bunalımın nedenlerini de..

"DEHŞET VERİCİ VE ÇOK KOMİK.Harika bir kitap."
- Wall Street Journal

"Özümsemesi çok öğretici,okuması çok eğlendirici"
- Financial Times

"İçeriden birisinin birçok şeyi gözler önüne seren bir tanıklığı, yarattığı hayranlık bulaşıcı"
- Sunday Times

Mutluluk Üzerine Çeşitlemeler

MUTLULUK ÜZERİNE ÇEŞİTLEMELER

Sizi neyin mutlu ettiğini bildiğinizi mi düşünüyorsunuz? Bu kitabı okuyana kadar tam olarak bilemeyeceksiniz.

• Neden aşıklar ihanet eden bir sevgiliyi kirli tabakları lavaboda bırakan bir sevgiliden daha çabuk bağışlar?

• Neden gören insanlar kör olmaktan korunmak için, kör insanların görme yetisine tekrar kavuşmak için ödediklerinden daha fazla para ödemeye hazırdı?

• Neden hastalar uzun tıbbi işlemleri, kısa olanlardan daha az acı verici olarak hatırlar?

• Neden ev satanlar, ev alıcısı olsalar ödemeyi akıllarından geçirmeyecekleri fiyat talep ederler?

• Neden alışveriş yapanlar, paralarını geri alamadıklarında daha mutlu olurlar?

• Neden bir şarkıyı dinlerken başka bir şarkıyı hatırlayamayız?

• Neden marketteki kuyruk hep biz ona katıldığımız anda yavaşlar?

"Mutluluk Üzerine Çeşitlemeler’de Daniel Gilbert, zihnimizin tuhaflıklarıyla ilgili zeki fikirlerini bizlerle paylaşıp çok hoş ve cazip yollarla bizleri mutluluğa yöneltiyor.Bu kitaba takılırsanız, bol miktarda neşeyi garantilersiniz.

- DANIEL GOLEMANŞ DUYGUSAL ZEKA'nın yazarı

Geleceği İnşa Edecek 5 Zihin

GELECEĞİ İNŞA EDECEK BEŞ ZİHİN

Gelecekte bazı yetenekler zorunluluk haline gelecektir. Bunlara siz de sahip olmak istiyorsanız adı atmanın zamanı geldi. Harekete geçmeye hazır mısınız?

Çok büyük değişimlerin gerçekleştiği bir çağda yaşıyoruz. Küreselleşme, bilginin sınırsız artışı, bilim ve teknolojinin her alanda üstünlüğü, medeniyetler çatışması.. Bu değişimler okulda ve iş dünyasında yeni öğrenme ve düşünme tarzları gerektiriyor. Ünlü psikolog Howard Gardner, Geleceği İnşa Edecek Beş Zihin'de önümüzdeki yıllarda çok önemli hale gelecek bilişsel yetenekleri tanıtıyor,açıklıyor ve onları edinmenin yollarını gösteriyor:disiplinli zihin ,sentezci zihin,yaratıcı zihin,saygılı zihin ve etik zihin.

Kendini bu yeteneklerle donatanlar, gelecek iyi ya da kötü her ne getiriyorsa onunla başa çıkmaya hazır olacaklardır.

Diğer Kitaplarımız
LİDERLİKTE ETKİLİ İLETİŞİMİN SIRLARI
MARKALAR NASIL BÜYÜR? 2
Markalar Nasıl Büyür?
Yeni Tüketici
Rekabet Avantajının Sonu
İyi Şirket
Yeni Liderlik
Pazarlama 3.0
Harward Busıness School’da Size Ne Öğretirler?
Mutluluk Üzerine Çeşitlemeler
Geleceği İnşa Edecek Beş Zihin
İletişim İletişim
Formu

İLETİŞİM FORMU

Close

(*) işaretli alanlar zorunludur.

GÖNDERİLİYOR

“Binlerce ailenin hayatına değer katan Büyük Sinpaş Ailesi’nin bir üyesi olmanızı ve sizlere yeni projelerimizi aktarmayı, size özel hazırlayacağımız fırsat ve kampanyaları duyurmayı istiyoruz. Bu nedenle formda verdiğiniz kişisel bilgilerinizi sadece Sinpaş Holding ve grup şirketlerinin pazarlama ve iletişim faaliyetlerinde kullanacağımızı ve Türkiye Cumhuriyeti 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması kanunu kapsamında koruyacağımızı taahhüt ederiz. Sinpaş Holding olarak ticari faaliyetlerimize devam ettiğimiz sürece, bu yasa kapsamında kişisel verilerinizi; sizi, hazırladığımız özel kampanyalardan haberdar edebilmek için, yurt içi veya yurt dışında güvenli veri merkezlerinde saklayıp şirketimizin gizlilik anlaşması yaptığı iş ortaklarıyla paylaşabileceğiz. Veri paylaşım tercihlerinizi değiştirmek istediğinizde, isteğinizi info@sinpas.com.tr e-posta adresimiz veya 4441974 numaralı çağrı merkezimiz aracılığı ile veri uzmanımıza iletebilir ve üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.”

SİNPAŞ GYO
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI HAKKINDA AYDINLATMA BİLDİRİMİ


Bu Bilgilendirme ve Aydınlatma Formu, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVK Kanun”) ile düzenlenen gerçek kişilerin “Kişisel Verilerinin” işlenmesi ve aktarılması kapsamında hazırlanmıştır. 6698 Sayılı Kanun kapsamında, şirketimiz ile paylaşmış olduğunuz tarafınıza ait her türlü güncel bilgi “Kişisel Veri” olarak kabul edilecektir.


Sizlere ait kişisel verilerin güvenliği bizler için büyük önem taşımakta olup, kişisel verileriniz mevzuatın öngördüğü şartlara uygun olarak, mümkün olan en güvenli şekilde ve hukuki yükümlülüklerin gerektirdiği süreyle, mevzuata uygun koşullarda saklanacaktır.


a) Veri Sorumlusu ve Temsilcisi
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVK Kanun”) uyarınca kişisel verileriniz; “Veri Sorumlusu” olarak Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (kısaca Sinpaş GYO) tarafından aşağıda açıklananlar kapsamında işlenebilecektir.

b) Kişisel Verilerinizin Hangi Amaçla İşlenebileceği
Toplanan kişisel verileriniz, şirketimiz ve şirketimiz ile iş ilişkisi içerisinde olan gerçek ve tüzel kişilerin yükümlülüklerinin ifası, güncellemeler ile ilgili bilgilendirme yapabilmek, sizlerle yapılacak sözleşmelerin kurulması ve ifa edilmesi ile kanuni yükümlülüklerin hatırlatılması ve yerine getirilmesi, çeşitli reklam ve pazarlama faaliyetlerinde bulunmak, finansman, muhasebe ve hukuk işlerinin yürütülmesi ve takibi, talep ve şikayetlerinizin takibi - Sözleşme süreçlerinin ve/veya hukuki taleplerin takibi , müşteri memnuniyeti aktivitelerinin planlanması ve icrası kapsamında anket ve oylamalar ile görüşünüzün alınması, sizler için uygun ürün, proje ve hizmetlerin belirlenmesi, bunların size özel hale getirilmesi ve geliştirilmesi, etkin bir müşteri hizmeti sunulması, mevzuatta, şirket içi politikalarda sizi ilgilendiren değişikliklerin bildirilmesi veya sizi ilgilendiren diğer bildirimlerin yapılması, doğum günü kutlaması, çekiliş veya yarışmalara dahil edilme, hediye verilmesi ve sizin lehinize olan benzeri diğer etkinlik, promosyon ve kampanyaların gerçekleştirilmesi, sizleri elektronik posta, SMS ve faks ile bilgilendirmek, kampanyalardan haberdar etmek, tarafınıza basılı bültenler, dergiler, kampanyalara dair yazılar göndermek, ziyaretçi profillerimizi belirlemek, istek, talep ve şikayetleri değerlendirmek ve şirketimizin insan kaynakları politikalarının yürütülmesi, sizlerden gelen talep ve soruların cevaplanması amacı ile 6698 sayılı Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları dahilinde işlenebilecektir.


c) İşlenen Kişisel Verilerin Kimlere ve Hangi Amaçla Aktarılabileceği
Toplanan kişisel verileriniz; hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun, doğru ve gerektiğinde güncel, belirli, açık ve meşru amaçlar için işlenen, işlendikleri amaçla bağlantılı, sınırlı ve ölçülü, ilgili mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edilme ilkelerine uygun olarak işlenir. Ayrıca, KVK Kanunu’nun 8 ve 9’uncu maddelerinde öngörülen şartlara uymak ve gerekli güvenlik önlemlerini almak kaydıyla, işbu bildirimin (b) maddesi başlığı altında sayılan amaçlarla sınırlı olarak, dolaylı/doğrudan yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz ya da bağlı ortaklıklarımız, şirketimizce hizmet/destek/danışmanlık alınan ya da işbirliği yapılan ya da proje/program/finansman ortağı olunan yurtiçi/yurtdışı/uluslararası, kamu/özel kurum ve kuruluşlar, şirketler ve sair 3. kişi ya da kuruluşlara, şirketimizin bağlı şirketleri, danışmanları, hissedarları ya da çözüm ortakları diğer grup şirketleri, Merkezi Kayıt Kuruluşu ve diğer yetkili kurum ve kuruluşlar, tedarikçileri veya alt yüklenicileri ile 6698 Sayılı Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde paylaşabilir. SİNPAŞ GYO, kişisel verilerinizi, gerekli güvenlik önlemlerini almak kaydıyla Türkiye içinde veya kişisel verinin aktarılacağı yabancı ülkede yeterli korumanın bulunması kaydıyla; şayet ilgili yabancı ülkede yeterli koruma bulunmuyorsa, Sinpaş GYO ve ilgili yabancı ülkedeki veri sorumlularının yeterli bir korumayı yazılı olarak taahhüt etmeleri ve Kurulun izninin bulunması kaydıyla yurt dışında bulunan sunucularda veya diğer elektronik ortamlarda işleyip saklayabilir.

ç) Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi Ve Hukuki Sebebi
Kişisel verileriniz, Şirketimiz tarafından farklı kanallardan (SİNPAŞ GYO’in merkezi, şubeleri, acenteleri, satış ofisleri veya diğer alt yüklenicileri veya iş ortakları ile iletişime geçebileceğiniz ofis ve diğer fiziki ortamlar, çağrı merkezleri, internet siteleri, mobil uygulamalar ve benzeri elektronik işlem platformları, sosyal medya veya diğer kamuya açık mecralar aracılığıyla, düzenleyecekleri eğitim, konferans ve benzeri ortamlara katılmanızla, tahkikat yöntemiyle veya diğer grup şirketleri veya anlaşmalı oldukları diğer kişi ve kuruluşlar kanalıyla yazılı, sözlü, ses veya görüntü kaydı veya diğer fiziksel veya elektronik ortamda vb. ) elde edilebilir. Kişisel verileriniz KVK Kanunu’nun 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında bu metnin (b) ve (c) maddelerinde belirtilen amaçlarla toplanabilecek, işlenebilecek, aktarılabilecek ve saklanabilecektir.

Kişisel Verileriniz, hukuki yükümlülüklerin gerektirdiği süreyle ya da ilgili mevzuatta izin verilen süreyle mevzuata uygun koşullarda saklanmaktadır.

d) Kişisel Veri Sahibi Olarak Haklarınız
Kişisel veri sahipleri olarak, haklarınıza ilişkin taleplerinizi, aşağıda düzenlenen yöntemlerle Şirketimize iletmeniz durumunda, Şirketimiz talebinizi niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandıracaktır. Ancak, Kişisel Verileri Koruma Kurulunca bir ücret öngörülmesi halinde, Şirketimiz tarafından belirlenen tarifedeki ücret alınacaktır. Bu kapsamda kişisel veri sahipleri;

KVK Kanunu’nun 13. maddesinin 1. fıkrası gereğince, yukarıda belirtilen haklarınızı kullanmak ile ilgili talebinizi, yazılı olarak Şirketimize iletebilirsiniz. KVK Kanunu’nun 11. maddesinde belirtilen haklardan kullanmayı talep ettiğiniz hakkınıza yönelik açıklamalarınızı içeren talebinizi yazılı olarak ıslak imzalı olacak şekilde SİNPAŞ GYO Müşteri İlişkileri Departmanı’na hitaben “Dikilitaş Mah. Yenidoğan Sok. Sinpaş Plaza No:36 Dikilitaş-Beşiktaş/İSTANBUL ” adresine kimliğinizi tespit edici belgeler ile bizzat elden iletebilir veya noter kanalıyla gönderebilirsiniz.

Şirketimizin KVK Kanunu’nda olabilecek değişiklikler ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek yöntemler nedeni ile bu aydınlatma bildiriminde değişiklik yapma hakkı saklıdır.

GİZLİLİK İLKELERİ ve KULLANIM KOŞULLARI

SİNPAŞ GYO sizlerin kişisel gizliliğini korumaya özen göstermektedir. Bu gizlilik politikası SİNPAŞ GYO tarafından bu web sitesinde toplanan bilgi türlerini ve bunların nasıl korunup saklandığını ana hatlarıyla açıklamaktadır.
SİNPAŞ GYO ziyaretçi tarafından gönüllü olarak verilmediği sürece hiçbir SİNPAŞ GYO web sitesi kullanıcısı hakkında kişisel bilgileri toplamamaktadır.

Kişisel Bilgilerin Toplanması;
SİNPAŞ GYO web sitesini kullanmak, gönüllü olarak kişisel bilgileri vermek bu sitede ilan edilen mevcut gizlilik politikasının ve şartlarının kabul edildiği anlamı taşımaktadır. Ziyaretçilerimiz tarafından isteğe bağlı olarak, daire satış rezervasyonu yapılması, anket formu doldurulması ya da e-bülten gönderilmesi talebinde bulunulurken kişisel bilgiler toplanabilmektedir. Sizler bu bilgileri gönüllü olarak vermediğiniz takdirde sitemize yaptığınız ziyaretlerinizden herhangi bir kişisel bilgi toplanmamaktadır.

Bilgi Toplamanın Amacı ve Kullanılış Şekli;
SİNPAŞ GYO sizin izninizle bilgilerinizi aşağıdaki amaçlar için kullanmaktadır;
• Tarafınıza basılı bültenler, dergiler, kampanyalara dair yazılar göndermek• Sizi elektronik posta, SMS ve faks ile bilgilendirmek, kampanyalardan haberdar etmek,• Ziyaretçi profillerimizi belirlemek,• İstek, talep ve şikâyetleri değerlendirmek
Kişisel bilgiler ve bu veriler sadece belirtilen amaçlar için ve yasal soruşturmalar esnasında mahkeme kararı gereği veya yasal prosedürler gerektirdiği takdirde kullanılmaktadır.

Kişisel Olmayan Diğer Kullanıcı Bilgilerinin Toplanması;
SİNPAŞ GYO , ziyaretçilerin web sitesindeki dolaşımları sırasında, kullanıcı yoğunluğu, ziyaret edilen bölümler, tıklanan alanlar gibi özellikleri otomatik ve isimsiz olarak toplamaktadır. Bu veriler sadece bölümlerin, farklı alanların izlenme, takip edilme oranlarının tespiti için kullanılmakta ve herhangi bir ziyaretçinin kişisel bilgileri ile ilişkilendirilmemektedir. Sayfaların nereden geçerek ya da ne şekilde ziyaret edildiğini belirleyen “cookie” (çerez) adlı teknolojinin kullanıldığı durumlarda aynı şekilde sitenin farklı alanlarının izlenme, tıklanma oranlarının belirlenmesinde istatistikî veri olarak toplanmakta olup kişiye özel yapılan bir uygulama değildir. Bu teknoloji ile amaçlanan kullanıcıların daha sıklıkla ziyaret ettikleri bölümlere ait içeriği, siteye ilk ziyaretinden itibaren kullanıcı için daha kolay ulaşılabilir kılmaktır.

Bilgi Güvenliği;
Kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için gerekli önlemler alınmakta ve bu konuda ciddi yatırımlar yapılmaktadır. Bilgilere izinsiz erişimin, değiştirilmesinin ve kötüye kullanılmasının önüne geçilebilmesi için kısıtlı erişime tabidir. SİNPAŞ GYO, bilgilerinin izni dışında üçüncü şahıslara her ne amaçla olursa olsun verilmesini engellemek amacıyla hizmet aldığı firmalarla yaptığı sözleşmelere “gizlilik” maddesi koymaktadır. İnterntten Satış Sistemine kayıt olduktan sonra güvenliğiniz için şifrenizi kimseyle paylaşmayınız.

Site Kullanım Şartları;
SİNPAŞ GYO web sitesini zaman zaman düzenlediği kampanyaları duyurmak, ziyaretçilerin ilgisini çekebileceğini düşündüğü konular, içerikler farklı hizmet ve çalışmalardan ziyaretçileri haberdar etmek amacıyla kullanmaktadır. SİNPAŞ GYO web sitesi içeriğini burada yayımladığı hüküm ve şartları önceden haber vermek zorunda olmaksızın tek taraflı olarak değiştirme ve güncelleme hakkına sahiptir.

Politikamızdaki Değişiklikler
SİNPAŞ GYO’ in, bu Gizlilik Politikasını değiştirme veya iptal etme hakkı saklıdır.

Bize Ulaşın
Bu Gizlilik Politikası ile ilgili herhangi bir görüş bildirmek, soru yöneltmek, veya Gizlilik Politikasının ihlali ile ilgili haber vermek isterseniz, Bize Ulaşın linkinden faydalanabilirsiniz. SİNPAŞ GYO bu talepleri karşılamak üzere gerekli adımları atacaktır. SİNPAŞ GYO web sitesini ziyaret eden her bir ziyaretçi bütün bu şartları okumuş ve kabul etmiş sayılır.
Çerez politikası ve Gizlilik hakkına detaylı bilgi için tıklayınız.Close